Florbalový úspěch děvčat

Tým děvčat, reprezentující naši školu a složený nejen z florbalistek, v pondělí 22.10. vyhrál okresní kolo školního celorepublikového florbalového projektu ČEPS CUP. Našeho kola se účastnily dívčí týmy ze 3 okresů a školy na prvním a druhém místě postoupily do kola krajského - tedy my a dívky z Jesenice, dva týmy, které během dne nebyly poraženy.
... Náš postup  vůbec  nebyl snadný... Sešli jsme se 3 kvalitní florbalové týmy - Jesenice, Nehvizdy a my (dále se účastnily dívky z Open Gatu, Kounic a Neratovic )... Před posledním zápasem vůbec nebylo jednoznačné, jak vše dopadne... Nehvizdy všechny poráželi s přehledem, jen s Jesenicí remizovali a i ta měla samé výhry. My jsme pak také uhráli s Jesenicí shodné skóre a čekal nás poslední zápas - zápas s holkama z Nehvizd, které se zdály nepřehratelné, navíc právě tento zápas měl rozhodnout o celkovém vítězi - při prohře bychom skončili až 3., při remíze by nás čekalo též 3.místo, protože bychom měli horší skóre, takže nezbývalo než vyhrát :-))) ...naše superholky daly do zápasu veškerou svou energii a um a plnily všechny pokyny z lavičky, dokázaly uhlídat hráčky soupeře a ke střelám je mnoho nepouštěly, samy tvořily hru a soupeře svou bojovností zaskočily, po právu jsme tedy získaly 1.místo a postup (po výhrách 5:2 proti ZŠ Kounice, 6:2 s Open Gatem, 6:4 poměr s Neratovicemi, remíza 5:5 s Jesenicí a závěrečná výhra 7:3 se ZŠ Nehvizdy). Ještě nutno podotknout, že byl problém sehnat gólmanku, oslovila jsem několik žákyň a nikomu se do toho nechtělo, nakonec do brány úspěšně zaklekla drobná čtvrťačka Julča, která zápasy odchytala na výbornou navíc po jednom zkušebním tréninku.
Velká gratulace a díky patří samozřejmě všem děvčatům, jelikož bez dobrých hráček by to nešlo - kompletní tým byl ve složení: Adéla Boudová, Nela Bílková, Beáta Doleželová, Julie Hynková, Sofie Gallová, Nikola Mrázková, Ema Zmrhalová
Za ZŠ Mukařov Petra Kotrhonzová

Kniha návštěv