Žákovský parlament

Žákovský parlamentV naší škole je každoročně volen Žákovský parlament, jako forma žákovské samosprávy. Do tohoto voleného orgánu si žáci volí sami své zástupce.

Z těchto zástupců jsou poté na první schůzce voleni jejich zástupci pro jednání s vedením školy. Žáci mají tedy možnost ovlivnit chod školy přímo. Bohužel zatím této možnosti příliš nevyužívají. Každé první pondělí v měsíci probíhá informační schůzka těchto třídních zástupců s vedením školy. Dále má každý žák právo a možnost využít Schránky důvěry, která je umístěna v přízemí školy.
Informace o práci
Zprávy z poslední schůzky Žákovského parlamentu:

1. "Den naruby" - Čertovský den v naší škole  = dobrovolná akce po dohodě s třídními učiteli, pro občasné zpestření výuky  ( děti si dobrovolně připraví zajímavé úkoly pro své spolužáky)
2. Tradiční předvánoční návštěva Dětského domova ve Stránčicích, kam našim malým kamarádům přivezeme hlavně oblečení po našich sourozencích( vyprané a vyžehlené), dále pak plastové skládací knížky a gumové hračky pro batolata.
Sbírka potrvá do 15.prosince, termín návštěvy dětského domova bude upřesněn.
3. Stále trvá "svěr" střípků ze školních lavic.
4. K důvěrným připomínkám a dotazům slouží Schránka důvěry v krčku školy.
5. Na leden připravujeme sbírku malých plyšáků pro Záchranáře. Podrobnosti získáte v dalších zprávách z parlamentu.
Volby do ŽK - 20.9.2018
Žákovský parlament bude mít nové zástupce na nový školní rok od 20.9.2018. Žáci mohou vhazovat 2 hlasy pro svoji třídu do urny u nástěnky parlamenťáků v krčku.
Kniha návštěv