logotyp

DEMENTI POMLOUVAČNÝCH VÝROKŮ

Vážení spoluobčané, zákonní zástupci, kolegové,

reaguji touto cestou na pomlouvačné zprávy, že dlouholeté vedoucí školní jídelny pí. Haně Krutské byl okamžitě zrušen pracovní poměr, nebo že by s ní byl rozvázán pracovní poměr výpovědí ze strany zaměstnavatele pro hrubé porušení pracovní kázně.

Stejně tak se ohrazujeme proti domnělému zdůvodnění těchto nepravdivých informací, že se tak mělo stát z důvodu zpronevěry či jiného nekalého jednání v souvislosti s výkonem funkce vedoucí šk. jídelny.

Upozorňuji, že šíření podobných lživých informací může být kvalifikováno jako trestný čin pomluvy podle § 184 odst. 1 trestního zákoníku a pachatel může být potrestán odnětím svobody až na jeden rok. Stejně tak upozorňuji, že je možné vymáhat náhradu újmy na základě práva na ochranu osobnosti (§ 81 - 83 občanského zákoníku), která byla v souvislosti s touto činností způsobena.

Důrazně žádám všechny, kdo se takového jednání dopouští, aby ho neprodleně zanechali, a to i v dalších oblastech spojených se školou a jejími zaměstnanci (vč. ředitele školy).

Mgr. Lukáš Kohoutek, ředitel

Zpět

Kontakty:
Tel - kancelář: 731 449 243
Tel - jídelna: 733 179 457

Datová schránka: tqtmp2q
Podatelna: zs-mukarov@zs-mukarov.cz
Základní škola Mukařov, příspěvková organizace
Školní 88
251 62 Mukařov

IČ: 70986444
Bankovní spojení: 2701980426/2010
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola Mukařov
E-Strava.cz
E-žákovská
Povinně zveřejňované
informace

Created by © 2014 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy