HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

17.09. 2020
Hygienická opatření:
Rouška je povinná pro všechny děti i dospělé ve společných prostorách školy.
Každý žák musí mít 2 roušky a sáček.
Dezinfekce rukou vždy u vchodu , ve třídě, na toaletách, v jídelně a v družině.
Žáci s příznaky infekčního onemocnění nebudou vpuštěni do školy. Žák, u kterého se objeví příznaky respiračního onemocnění bude asistentkou odveden do izolační místnosti, ihned bude vyrozuměn zákonný zástupce , který ho odvede a zajistí vyšetření odborným lékařem.
Žáci se vzájemně nemísí, o přestávkách se pohybují ve společných prostorách výjimečně. Učitelé tolerují návštěvu toalet během vyučovacích hodin. Provozní zaměstnanci v tuto dobu dohlíží na dezinfekci těchto prostor.
V jídelně v době obědů nad žáky vykonávají dozor všichni pedagogičtí pracovníci dle stanoveného rozvrhu. Ti zajistí, aby se žáci nedotýkali jiných předmětů než vlastních talířů, sklenic a příborů. Před vstupem do jídelny dohlédnou na dezinfekci rukou. Zároveň hlídají, aby se děti vzájemně nemíchaly a zachovávaly stanovené rozestupy. Kromě samotného jídla mají děti v jídelně stále roušku.
Pokud děti trpí nějakou alergií spojenou s respiračními problémy, je třeba o tomto informovat třídního učitele prostřednictvím potvrzení od dětského nebo odborného lékaře. Stejně tak musí být škola informována o případných problémech dětí spojených s nošením roušky či dezinfekcí rukou.
Žádáme rodiče, aby i oni poučili své děti o hygienických opatřeních mimo školu.
Při návratu po nemoci do školy je třeba odevzdat vyplněné potvrzení o bezinfekčnosti, které nahrazuje potvrzení od lékaře.

E-mail: jana.novotna@zs-mukarov.cz

Mobil - ředitelka: 731 449 243