Mezinárodní den dětí ve škole 2018/19

Poslední květnový pátek si žákovský parlament ZŠ Mukařov připravil pro celý 1. stupeň Dětský den.

Děti v každé třídě byly rozděleny na červené a modré, kteří spolu celé dopoledne soupeřili v 21 disciplínách. Jednotlivá stanoviště testovala fyzickou zdatnost, obratnost, sílu, taktiku, týmového ducha i dovednosti v oblasti jazykovědné.

Děti se přetahovaly, skákaly v pytlích, malovaly nohama, házely na cíl, obíhaly překážky, testovaly paměť a sluch, předváděly taneční kreace, prolézaly „minové pole“, skládaly a vysvětlovaly přísloví, malovaly vzkazy na silnici, stříhaly se zavřenýma očima na základě navigování zbytku týmu…

Akce byla zaměřena na pobavení všech účastníků a byla nízkonákladová. Za ušetřené peníze si třídy koupily vstupenky na oblíbený koncert v Labuti, odměny na ozdravný pobyt či výlet.

Počasí nám vyšlo báječně a všichni, kteří zajišťovali bezproblémový chod jednotlivých stanovišť, tj. část žákovského parlamentu a děti z 5.B, předvedli, že je na ně spolehnutí.

Dětský den nám dal zabrat, ale zvládli jsme ho na jedničku! Děkujeme všem, kdo nás podpořili.

za žákovský parlament ZŠ Mukařov

koordinátorky Jana Kárníková a Milada Kroupová